Sienų dažymas – pasiruošimas ir darbai

Sienų dažymas. Atliekant remonto darbus pirmą kartą, didžiausią nerimą kelią klausimas kaip atlikti sienų dažymo darbus. Sienų dažymas, kaip dažymo darbas yra lengviausias, žymiai sunkiau yra pasiruošti dažymui. Šiandien pasidalinsime savo patirtimi kaip teisingai atliekamas pasiruošimas bei sienų dažymas.

Sienų dažymas

sienų dažymas

Pasiruošimo darbai

Pasiruošimas, visais laikais buvo svarbiausias ir ilgiausiai trunkantis pasiruošimo darbas. Taigi, norint nesugadinti aplinkinių prietaisų, baldų ar grindų, reikia juos paslėpti. Grindis uždenkite plėvele, ir su dažymo juosta apklijuokite plintusus. Su juostele apklijuokite visas rozetes, jungiklius ant sienų, jei yra veidrodžius, įmontuojamus baldus, palanges, langų rėmus, šviestuvus, bei pakabinamas lempas, jei dažysite lubas. Šis darbas atrodo nesunkus, bet pradėjus kruopščiai klijuoti, gali užtrukti iki 5 valandų, priklausomai nuo sienų skaičiaus ir ploto. Nepamirškite užklijuoti siūlės tarp lubų ir dažomosios sienos, nes lubos dažniausiai būna skirtingos spalvos nei sienos.

Glaistymo darbai

Glaistymas yra sekantis darbas po pasiruošimo dažymui. Kadangi sienos eksploatavimo metu, būna jos pažeidimų, tai kėdė nukrito išmušė skylę, tai vaikas metė į sieną kažką ir įdubo. Glaistymo tikslas yra uždengti ir išlyginti šiuos įdubimus. Šiam darbui reikės glaisto ir menteles jam išlyginti. Iš kibirėlio tepkite tokį kiekį maždaug kokio dydžio yra skylė, ir su mentele uždenkite ją, bei palyginkite. Nepergyvenkite dėl iškilimų juos vis tiek reikės nušveisti prieš dažant. Užtepus visas skyles, palaukite kol glaistas išdžius ir sukietės, dažniausiai tai trunka apie kelias valandas. Sudžiūvus glaistui, nušveiskite jį švitriniu popieriumi, kad sulygintumėte užteptą vietą su siena.

Sienos dažymas

Pirmiausia siena nutepama gruntu. Šis darbas vadinamas gruntavimu, ir atliekamas dėl geresnės spalvos įsisavinimo ir ilgaamžiškumo po dažymo. Sutiksite, kad sienu dazymas Driovimo-darbai-klaipeda.lt nėra sudėtingas, tačiau atkreipti reikėtų į kokybiškus įrankius. Dažymui naudokite tik kokybiškus ir brangius volelius ir teptukus. Klausimas kyla kodėl? Todėl kad pigios dažymo priemonės palieka šerelius ant sienos, ir turėsite labai daug vargo kol surinksite juos, be to išsitepsite pirštus, bei dažymo kokybė suprastės. Dažykite visas sienas vieną kartą, palaukite kol nudžius ir nudažykite antrąjį kartą. Sunkiai prieinamas vietas rekomenduojama dažyti su teptuku, taip bus lengviau prieiti ir padengti sieną dažais.

Trečias sluoksnis

Jeigu dažymo rezultatas netenkina, galite bandyti dažyti trečią sluoksnį. Jeigu vis dėl to nusprendėte, kad tai per sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis darbas, galite kreiptis į dažymo įmonės, kurios užsiima sienų paruošimu dažymui bei dažymo darbais, ir atliks tai už jus.

Nepamirškite, dažymo kokybė priklauso ir nuo dažymui naudojamų dažų. Rinkitės žinomos firmos gaminius ir galėsite mėgautis puikiais rezultatais ilgesnį laiką. Dažyti sienas galite ir Jūs, tereikia tinkamo pasiruošimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *