Category Archives: Statyba

Sienų dažymas – pasiruošimas ir darbai

Sienų dažymas. Atliekant remonto darbus pirmą kartą, didžiausią nerimą kelią klausimas kaip atlikti sienų dažymo darbus. Sienų dažymas, kaip dažymo darbas yra lengviausias, žymiai sunkiau yra pasiruošti dažymui. Šiandien pasidalinsime savo patirtimi kaip teisingai atliekamas pasiruošimas bei sienų dažymas.

Sienų dažymas

sienų dažymas

Pasiruošimo darbai

Pasiruošimas, visais laikais buvo svarbiausias ir ilgiausiai trunkantis pasiruošimo darbas. Taigi, norint nesugadinti aplinkinių prietaisų, baldų ar grindų, reikia juos paslėpti. Grindis uždenkite plėvele, ir su dažymo juosta apklijuokite plintusus. Su juostele apklijuokite visas rozetes, jungiklius ant sienų, jei yra veidrodžius, įmontuojamus baldus, palanges, langų rėmus, šviestuvus, bei pakabinamas lempas, jei dažysite lubas. Šis darbas atrodo nesunkus, bet pradėjus kruopščiai klijuoti, gali užtrukti iki 5 valandų, priklausomai nuo sienų skaičiaus ir ploto. Nepamirškite užklijuoti siūlės tarp lubų ir dažomosios sienos, nes lubos dažniausiai būna skirtingos spalvos nei sienos.

Glaistymo darbai

Glaistymas yra sekantis darbas po pasiruošimo dažymui. Kadangi sienos eksploatavimo metu, būna jos pažeidimų, tai kėdė nukrito išmušė skylę, tai vaikas metė į sieną kažką ir įdubo. Glaistymo tikslas yra uždengti ir išlyginti šiuos įdubimus. Šiam darbui reikės glaisto ir menteles jam išlyginti. Iš kibirėlio tepkite tokį kiekį maždaug kokio dydžio yra skylė, ir su mentele uždenkite ją, bei palyginkite. Nepergyvenkite dėl iškilimų juos vis tiek reikės nušveisti prieš dažant. Užtepus visas skyles, palaukite kol glaistas išdžius ir sukietės, dažniausiai tai trunka apie kelias valandas. Sudžiūvus glaistui, nušveiskite jį švitriniu popieriumi, kad sulygintumėte užteptą vietą su siena.

Sienos dažymas

Pirmiausia siena nutepama gruntu. Šis darbas vadinamas gruntavimu, ir atliekamas dėl geresnės spalvos įsisavinimo ir ilgaamžiškumo po dažymo. Sutiksite, kad sienu dazymas Driovimo-darbai-klaipeda.lt nėra sudėtingas, tačiau atkreipti reikėtų į kokybiškus įrankius. Dažymui naudokite tik kokybiškus ir brangius volelius ir teptukus. Klausimas kyla kodėl? Todėl kad pigios dažymo priemonės palieka šerelius ant sienos, ir turėsite labai daug vargo kol surinksite juos, be to išsitepsite pirštus, bei dažymo kokybė suprastės. Dažykite visas sienas vieną kartą, palaukite kol nudžius ir nudažykite antrąjį kartą. Sunkiai prieinamas vietas rekomenduojama dažyti su teptuku, taip bus lengviau prieiti ir padengti sieną dažais.

Trečias sluoksnis

Jeigu dažymo rezultatas netenkina, galite bandyti dažyti trečią sluoksnį. Jeigu vis dėl to nusprendėte, kad tai per sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis darbas, galite kreiptis į dažymo įmonės, kurios užsiima sienų paruošimu dažymui bei dažymo darbais, ir atliks tai už jus.

Nepamirškite, dažymo kokybė priklauso ir nuo dažymui naudojamų dažų. Rinkitės žinomos firmos gaminius ir galėsite mėgautis puikiais rezultatais ilgesnį laiką. Dažyti sienas galite ir Jūs, tereikia tinkamo pasiruošimo.

Informacija visiems – klinkerio plytos

Informacija visiems – klinkerio plytos

Klinkerio plytos yra vienas iš tų gaminių, apie kuriuos galima kalbėti labai daug, tačiau, jei ieškote greito ir patogaus būdo sužinoti visą svarbią informaciją apie šį produktą, tokiu atveju pati geriausia išeitis – klausimai bei atsakymai į juos.

Kaip gaminamos šios plytos?

Jei norite būti tikri, kad apie produktą žinote viską, ką yra būtina žinoti, tai vienas pagrindinių akcentų – išsiaiškinti, kad jis buvo pagamintas. Kalbant apie klinkerinių plytų gamybą, verta pažymėti, kad pačiu svarbiausiu akcentu temperatūra – jos gaminamos aukštesnėje nei 1100 laipsnių temperatūroje. Tokia aukšta temperatūra yra reikalinga tam, kad užsidarytų smulkios žaliavos poros ir gaminys įgytų tam tikrų savybių.

Naudinga informacija apie cerpes – Stogocerpes.lt

informacija

Kokių savybių įgyja klinkerio plytos dėl šio gaminimo būdo?

Tai, jog šios rūšies plytos yra gaminamos ypač aukštoje temperatūroje, suteikiama gaminiui ypatingų savybių, kurios tampa puikiais privalumais. Tai, jog aukšta temperatūra užveria net pačias smulkiausias medžiagos poras, gaminiui suteikia ypatingo tvirtumo bei atsparumo šalčiui, drėgmei,  druskai, rūgščiai. Būtent todėl iš klinkerio pagamintos plytos tarnauja labai ilgai ir išlaiko puikių pirminį vaizdą.

Kiek metų gali tarnauti šios plytos?

Paprastai yra kalbama apie tai, jog iš šios medžiagos pagamintos plytos tarnauja labai ilgai ir tai  yra tikrų tikriausia tiesa, tačiau neįvardijamas konkretus skaičius. Taigi, siekiant konkrečiai įvardinti šių plytų tarnavimo laiką, reikėtų paminėti, kad jis gali siekti apie 60 – 70 metų.

Kaip elgtis, jei norite klinkerio plytų įsigyti už ypatingą kainą?

Ypatingos kainos džiugina kone kiekvieną pirkėją, tačiau tikrai ne visada pasitaiko proga jomis pasinaudoti. Vis dėlto, jei jūsų pageidavimas yra įsigyti šių plytų už ypatingą kainą, dėmesį verta atkreipti į tai, jog egzistuoja keletas gudrybių, kurias vertėtų išbandyti. Vienas svarbiausių dalykų, kurio reikėtų nepamiršti patikrinti – galbūt esamu momentu kokia nors įmonė yra paruošusi specialių pasiūlymų, kurių metu klinkerio plytos yra parduodamos už mažesnę kainą. Taip pat reikėtų patikrinti, ar esamu momentu šioms plytoms yra taikomos akcijos.

Ar galima įsigyti klinkerio plytų išsimokėtinai?

Jei esate vienas iš tų žmonių, kuris pageidauja šių plytų įsigyti išsimokėtinai, tokiu atveju belieka tik pridurti, kad toks sumanymas iš tiesų gali išsipildyti – tereikia paieškoti įmonių, kurios suteikia galimybę įsigyti šios produkcijos išsimokėtinai.

Ar šios Boxe.lt plytos yra žmogaus sveikatai draugiškas produktas?

Informacija. Gera žinia, ta, kad iš šios medžiagos pagamintos plytos yra draugiškos ne tik žmogaus sveikatai, bet ir aplinkai.

Remontui ir technikos priežiūrai

Remontui ir technikos priežiūrai

Keltuvai tiek statybose, tiek pramonės sektoriuje atlieka gan svarbų vaidmenį. Vieniems ši technika padeda iškelti krovinį į norimą aukštį, kitiems padeda sunkius krovinius perkelti į kitą sandėliavimo vietą. Bet kaip neretai nutinka, ilgai ir patikimai dirbusi technika, šiuo atveju keltuvai, ima ir sugenda. Nors keltuvų remontas ir tokios paslaugos nėra pigios, yra variantas, kurį pasirinkus problemas galima išspręsti lengviau ir pigiau.

Netikėtai sugedus keltuvui galima pulti į neviltį, nes darbų atlikimui yra prirašytas pilnas sąrašas, o įrankio, kuris būtinas jų įgyvendinimui sugedo. Ką daryti, greičiausiai tai pirmas klausimas, kuris kyla darbų vadovams. Bet kai kurie jų žino ir sklandžių darbų receptą, tam galima pasiruošti iš anksto. Suprantama, kad tai reikalauja šiokių tokių investicijų, bet jos atsiperka su kaupu, jei darbų metu atsiranda bent smulkus keltuvų gedimas. Kalba eina apie tam tikrų keltuvų dalių įsigijimą bei investiciją į jas.

remontui

Visos stambesnės įmonės, kurios savo nuosavybės teise valdo vieną ar kelis keltuvus žino arba jau yra susidūrę su sugedusio keltuvo paieškos problema. Jei tokios detalės įmonė neturi savo sandėlyje, gali būti, kad jai tokios dalies paieškos gali tapti tikru išbandymu ar net iššūkiu. Neretai, kaip taisyklė, skubiai ieškomos dalys pabrangsta kelis kart, o sugaištamas laikas, kai keltuvas ar keli stovi, neša nuostolius neatliktų darbų sektoriuje.

Ilgametę darbinę patirtį su keltuvais turinčios įmonės jau žino, kurios dalys yra jautresnės ir intensyviai vykdant darbus susidėvi greičiau. Tad naudinga jas turėti sandėlyje, remontui prireikus, o kurių keltuvų dalių galima ir atsisakyti. Naujos keltuvų dalys kainuos brangiau, jei ieškosite naudotų, tikėtina, kad pavyks šiek tiek sutaupyti. Žinoma, nebūtina įsigyti dalių tiek, kad iš jų būtų galima surinkti kitą naują keltuvą. Įvairių keltuvų dalys kainuoja skirtingai, vienos daugiau, kitos mažiau, todėl gedimams atsparių keltuvo dalių nenaudinga pirkti ir jas sandėliuoti.  Naudingiau kaskart po darbų patikrinti keltuvų hidraulinę sistemą, elektroniką, važiuoklę ir kitas dalis, kurios gauna itin didelius krūvius darbo metu. Priklausomai nuo darbų sudėtingumo ir darbinio krūvio technikai dydžio dėvisi tik tam tikros dalių grupės. Tad turėdami šias dalis po ranka ir atsiradus gedimui, ne sudėtingai sugedusią galėsite pakeisti nauja. Tai padės išvengti prastovų, didelių nuostolių bei brangaus laiko gaišimo.

Trinkelės pigiai prie kaimo turizmo sodybos

Trinkelės pigiai prie kaimo turizmo sodybos

Kaimo turizmo statybos darbai: ką apie tai reikia žinoti?

Trinkelės

Kuomet kalbame apie statybos darbus, paprastai įsivaizduojame tuos darbus, kurie yra reikalingi tuo atveju, jei norime, kad vienoje ar kitoje vietoje atsirastų tam tikros paskirties pastatas. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog statybos darbai ne visada atliekami tie patys – tai, kokių statybos darbų prireiks, priklausys ir nuo to, koks pastatas turi būti pastatytas. Pavyzdžiui, vienų darbų prireiks tuo atveju, jei tikimąsi gyvenamojo namo, dar kitokių darbų prireiks tuo atveju, jei planuojama statyti labai didelio ploto komercinės paskirties  pastatą. Na, o kokie statybos darbai turi būti atliekami tuo atveju, jei pageidaujama statyti kaimo turizmo sodybą? Viskas, ką reikia žinoti apie statybos darbus,  kurie reikalingi tuo atveju, jei norite, kad būtų pastatyta kaimo turizmo sodyba, bus pateikta jau netrukus.

Statybos darbai

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia akcentuoti kalbant šia tema, yra tas, jog  statybos darbų nebus galima pradėti vykdyti tol, kol nebus aiškiai apibrėžti 3 elementai. Tai – vizija, kokia turi būti kaimo turizmo sodyba;  gauti leidimai (dažnu atveju  norint pradėti statybas, reikia įvairių leidimų) bei  teritorija (tam, kad būtų pastatyta kaimo turizmo sodyba, pirmiausia teks išsirinkti vietovę). Tik tuomet, kai visi egzistuoja visi šie 3 elementai, galima pradėti galvoti apie tolimesnius statybų planus. Kiek ir  kokių statybų darbų turės būti atliekama? Reikia pastebėti, kad turint viziją atsakyti į šį klausimą atsakyti bus kur kas lengviau – tik turėdami viziją žinosite, kiek, kokio ploto bei stiliaus pastatų reikia  pastatyti. Tačiau  tai dar ne viskas – dažnu atveju siekiant sukurti visą poilsiui skirtą infrastruktūrą, vien tik pastatų neužtenka – būtina įrengti ir aikštelės automobilių stovėjimui, lauko  žaidimams, įgyvendinti apšvietimo sprendimus, pasodinti veją ir atlikti daug kitų darbų, kurių dėka bus sukurta nuostabi poilsio oazė. Akivaizdu, kad norint įgyvendinti visus šiuos planus, vien tik statybos darbų nepakaks – teks atlikti ir aplinkos tvarkymo darbus.  Na, o turint tikslų darbų sąrašą, bus galima pereiti prie kito etapo: ieškoti įmonės, kuri galėtų atlikti visus išvardintus darbus. Maža to, svarbu  pabrėžti dar ir tai, jog ne visada viena ir ta pati įmonė bus pasirengusi atlikti visus būtinus darbus – tikėtina, kad teks kreiptis į kelias iš jų.

Trinkeles pigiai

Taip pat ieškokite:

Namui yra reikalingi ir elektros instaliacijos projektai

Namui yra reikalingi ir elektros instaliacijos projektai

Elektros instaliacijos projektavimas
Prasidėjus namo statyboms dažnai susimąstome ir apie elektrą. Be jos, sunku net įsivaizduoti šiuolaikiško žmogaus gyvenimą. Tuomet tampa aktualus elektros instaliacijos projektavimas ir su tuo susiję darbai, kuriuos būtina atlikti norint naudotis elektra.
Bet kuriems darbams, kurie susiję su prisijungimu prie skirstomųjų elektros tinklų reikalingi tam tikri dokumentai. Visi laidai, kabeliai ir jų instaliacijos darbai turi būti pradėti vykdyti nuo tinkamai parengto projekto. Tam reikia turėti pakankamai žinių bei įgūdžių, nes nuo to priklauso saugus naudojimasis elektra. Verčiau šiuos projektavimo darbus patikėti projektuotojams. Taip pat svarbu netaupyti ir visoms būtinoms medžiagoms. Reikia pirkti tik kokybiškus laidus ir kabelius. Tai taip pat prisideda prie saugaus elektros naudojimo.
Svarbus etapas – pagalvoti apie galingumą, kurio jums reikės. Tai priklauso nuo prietaisų, kuriuos naudosite. Priklausomai nuo to, kiek elektros suvartosite reikės pasirinkti ir įvadą į pastatą. Jis gali būti vienfazis arba trifazis. Skaitliukas bus parinktas toks, kuris tinkamas apskaičiuotam elektros suvartojimui. Elektros instaliacijos projektavimas yra ta paslauga, kuri užtikrina, kad viskas bus apgalvota iki smulkmenų. Taip pat reikia pagalvoti, kuriose vietose būtini elektros jungikliai, šviestuvai, elektros lizdai, rėlės ir t.t. Svarbu, kad viskas būtų patogiame aukštyje ir patogioje vietoje. Be to, svarbus ir estetinis vaizdas, tad viskas turi būti atlikta kruopščiai.
Labai gerai, jei visi elektros instaliavimo darbai, pradedant nuo projektavimo, atliekami tinkamai. Tą užtikrinti gali aukštos kvalifikacijos specialistai. Jų paslaugomis kasmet naudojasi daugybė naujų pastatų savininkų, todėl jie nuolat tobulėja ir ieško geriausių sprendimų, kuriuos gali pasiūlyti klientams. Be to, jie darbus vykdo legaliai, o tai reiškia, kad suteiktoms paslaugoms suteikia garantijas. To niekada nebus, jei paslaugas užsakote pas nelegaliai veiklą vykdančius meistrus. Tas pats galioja ne tik instaliacijos darbų atlikimui, bet ir kuomet reikalingas projektas. Tai labai svarbus darbų etapas, kuris turi užtikrinti saugų naudojimąsi elektros įrenginiais ir prietaisais. Netinkama instaliacija, kurią reikės taisyti tikrai nieko nenudžiugins. Visa tai kainuoja brangiai. Taigi, verčiau klaidų išvengti ir viską atlikti gerai nuo pat pradžių.
Tinkamai atliekami darbai užtikrina saugų naudojimąsi elektra. Dėl blogai suprojektuotos instaliacijos ar netinkamai išvedžiojus laidus gali kilti gaisras. Neverta rizikuoti ir patikėti šiuos darbus atlikti tiems, kurie apie tai nenusimano ar viską atlieka atmestinai. Tik aukštos kvalifikacijos specialistai pasirūpins jūsų saugiu naudojimusi elektra.

Daugiau apie projektus informacijos rasite ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-06-25

Kaip namas ir be ventiliacijos

Kaip namas ir be ventiliacijos

Ventiliaciniai blokeliai: svarbiausi elementai

Kuomet kalbame apie kokią nors prekę, galime išskirti pačius svarbiausius elementus. Jei žinosite visą svarbiausią informaciją apie juos, galėsite būti tikri, jog kuo puikiausiai susipažinote ir su preke. Maža to, reikia akcentuoti, jog informacijos turėjimas apie svarbiausius prekės elementus, yra netgi geresnis būdas norint susipažinti su medžiagomis ir detalėmis, kurias reikia naudoti statybų metu. Viena iš prekių, kuri taip pat yra reikalinga statyboms, tai – ventiliaciniai blokeliai. Na, o mes šį kartą aptarsime svarbiausius jų elementus.

Skylės

Viena svarbiausių kiekvieno ventiliacinio blokelio detalių yra skylės, kurių gali būti nuo vienos iki keliolikos. Tiesa, reikia akcentuoti, jog būtent ši detalė yra viena iš tų, į kurią būtina atkreipti dėmesį renkantis šiuos blokelius (kuo didesnis patalpos plotas, tuo daugiau skylių turi turėti blokelis). Jos iš dalies lemia ir tai, kokia bus galutinė produkto kaina.

Atsparumas gniuždymui

Kitas, ne ką mažiau svarbus elementas yra atsparumas gniuždymui. Kuo jis yra aukštesnis, tuo prekė – patikimesnė, ilgiau tarnaus, na, ir žinoma, brangesnė. Kita vertus, aukštesnė kaina reiškia puikus privalumus.

Žaliava

Ventiliaciniai blokeliai gali būti pagaminti iš skirtingų žaliavų ir nors bet kurio ventiliacinio blokelio paskirti yra ta pati, reikia akcentuoti, kad žaliava yra labai svarbus elementas. Taip yra todėl kad kiekviena iš pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios turi nemenkos įtakos galutiniam produktui. Taigi, prieš įsigydami tokį blokelį, turte prisiminti, kad produktas, pagamintas iš silikato ar iš akyto betono, gali labai skirtis vienas nuo kito, nors ir turi tą pačią paskirtį.

Kam tinkami naudoti?

Nors kiekvienas ventiliacinis blokelis yra skirtas tam pačiam tikslui, reikia akcentuoti, jog visada svarbu atkreipti dėmesį į tai, kam jis tinkamas naudoti, kadangi tų pasirinkimų gali būti labai daug (šachtos, tvoros, gyvenamosios paskirties ar komercinės paskirties pastatai, komunikacijų kanalams, kolonoms, mažoms apimtiems pastatams ir pan.), bei svarbu atminti, jog blokelis, kuris skirtas šachtoms, ne visada gali būti tinkamas mažos apimties pastatui.

Aukštis, plotis, svoris

Tai – techninė šių blokelių detalės, kurias, savaime suprantama, turi ir kiti produktai, skirti statybai ar bet kuriai kitai sričiai. Ar yra informacijos, kurią turėtumėte žinoti apie šiuos ventiliacinių blokelių elementus? Reikia akcentuoti, jog renkantis ventiliacinius blokelius visas dėmesys turėtų būti skiriama kitiems elementams, tuo tarpu aukštis, plotis bei svoris nevaidina svarbaus vaidmens, tad reikia paminėti tik tiek, kuo didesnio aukščio bei pločio bus blokelis, tuo daugiau ji svers; kuo didesnis aukštis bei plotis, tuo mažiau blokelių reikės.

Jei domitės fibo sąramomis, tai daugiau informacijos galima rasti ČIA.

Daugiau įdomių straipsnių rasite ir ČIA.

Straipsnis paskelbtas: 2015-05-26