Briketų gamyba nėra koncentruota į vieną miestą

Briketų gamyba nėra koncentruota į vieną miestą
Europoje daugelis pastatus apšildo malkomis ir anglimis. Daugelis nelaukia šildymo sezono, nes vargo kūrenant katilus ar židinius yra pakankamai daug. Viskam yra alternatyvos, o kietas kuras ne išimtis. Šiuo metu populiarėjanti briketų gamyba skatina mus labiau domėtis ir kitomis kuro rūšimis, kurios turi daugiau privalumų, nei kietasis.
Kai kuriose šalyse briketai nėra naujiena. Vokietijoje jie pradėti gaminti dar praėjusio šimtmečio aštuntajame dešimtmetyje. Taigi, tai jau laiko patikrintas kuras, nors mūsų šalyje jis tik nesenai pradėjo populiarėti. Jie gaminami iš supresuotų medienos pjuvenų ir kitokių medienos atliekų ar žaliavų. Jas įkaitina iki aukščiausios temperatūros ir supresuoja. Šioje vietoje svarbu paminėti, kad nėra naudojamos jokios pagalbinės medžiagos tokios, kaip klijai ir pan. Taigi, įsigiję briketus galime džiaugtis ekologišku kuru.
Kalbant apie privalumus ir trūkumus, kuriuos visuomet reikia įvertinti prieš apsisprendžiant, kaip šildyti pastatą, reikia lyginti panašias kuro rūšis. Todėl dujos, geoterminis šildymas ar šilumos siurbliai šioje vietoje netinkamas palyginimas. Šiuo atveju reikia lyginti kieto kuro ir briketų savybes. Jos tikrai skiriasi. Taip pat skiriasi ir malkų bei briketų gamyba. Svarbu ir tai, kad norint dėti į katilą briketus nereikės laukti, kol jie išdžius, nes jie parduodami turėdami labai nedidelį kiekį drėgmės, o štai malkas teks džiovinti bent pusantrų metų. Turint kurą reikia pasirūpinti ir jo sandėliavimu. Briketai užims nedaug vietos, o su kitu kieto kuro sandėliavimu turėsite rūpesčių, nes reikės pakankamai didelės patalpos. Taip pat reikės pasirūpinti ir tuo, kad jis būtų apsaugotas nuo drėgmės. Rūpesčių tikrai pakankamai. Ir tai dar ne viskas. Daugelis nenoriai rūpinasi katilo švara, todėl nedidelis pelenų ar suodžių kiekis yra privalumas, kurį turi briketai.
Nusprendus savo namus apšildyti jais reikia įsigyti aukštos kokybės prekę. Kokybiškus briketus, kurie neturi neleistinų priemaišų atskirsite pagal natūralią medžio pjuvenų ar kitų žaliavų spalvą. Taip pat neturėtumėte užuosti kažkokių nenatūralių kvapų, kurie būdingi tik nekokybiškiems briketams. Norint apsisaugoti nuo netinkamo pirkinio, visuomet geriau juos įsigyti iš patikimų pardavėjų ar gamintojų.
Alternatyvios kuro rūšys nėra daugeliui naujiena, tačiau ne visi pasiryžta keisti esamą į naują rūšį. Briketai šiuo metu yra puikus pasirinkimas. Tai ekologiškas kuras, kuris degdamas išskiria gerokai daugiau šilumos, nei kitos kuro rūšys. Apsisprendus šildytis tokiu kuru neteks gailėtis dėl pasirinkimo.

Straipsnis parašytas: 2014-11-28